Policija ovih dana ima pune ruke posla. Sekcija ‘vijesti’ PUZ-a je krcata izvještajima s terena, a uz već naveliko poznat slučaj ubodnih rana kod časne sestre, u Zagrebu je u petak u dva navrata došlo do razbojništva, i to uz prijetnje hladnim oružjem.
Prvi napad, onaj u Trnju, dogodio se usred bijelog dana, nešto iza podneva. Nastradao je 48-godišnji muškarac, sreća samo financijski. “Oko 12.30 sati na Trnju u Ulici Gaje Alage, dvojica su nepoznatih počinitelja uz prijetnju oštrim predmetom na ulici počinila razbojništvo nad 48-godišnjakom te mu otuđila novac.
Visina materijalne štete iznosi nekoliko stotina eura, a kriminalističko istraživanje je u tijeku”, naveli su u kratkom priopćenju. Kasnije navečer, na drugom kraju grada, opet napad, samo što je ovog puta nastradao maloljetnik kojem je otuđen mobilni uređaj. Kako navodi policija, njemu su prijetili, ali bez oštrog predmeta.

Maloljetniku otuđili mobitel
“Oko 22.40 sati u Susedgradu u Hrnetićkoj ulici, u parku, nekoliko nepoznatih počinitelja uz uporabu tjelesne snage počinilo je razbojništvo nad maloljetnikom te mu otuđili mobitel. Visina materijalne štete iznosi više stotina eura, a kriminalističko istraživanje je u tijeku”, zaključili su.
Podsjetimo, posljednjih mjeseci bilježi se pojačani val maloljetničkog nasilja. Cilj je najčešće otuđenje vrijednih predmeta ili jednostavno poniženje pojedinca pred vršnjacima. I jučer je kao što možemo pročitati napadnut jedan maloljetnik, a cilj je bio očekivan, skupi mobilni telefon.

Objava Val nasilja u Zagrebu se nastavlja: Nepoznati počinitelji opljačkali maloljetnika na ulici pojavila se prvi puta na Zagreb.info.
Pročitajte više na Zagreb.info
